Stawiamy na najlepszych skandynawskich designerówPropertydesign.pl - 02-11-2016 10:30


Pod koniec 1940 r. szwedzki inżynier i wizjoner w branży przechowywania Arne Lydmar założył firmę Elfa. Mając prostą wizję zagospodarowania przestrzeni za pomocą indywidualnych i przemyślanych systemów przechowywania, Elfa dążyła do czegoś nowego. Dziś rozmawiamy ze Zbigniewem Olejkowskim, przedstawicielem firmy Elfa w Polsce.

W jaki sposób Elfa konkuruje ze światowym designem? Czy jest to w ogóle konkurencja, a może symbioza?

Korzystamy ze światowego designu i staramy się czerpać z niego jak najwięcej. Również dla Elfy projektują znani na świecie designerzy. Jesteśmy firmą z siedzibą w Szwecji i często jesteśmy kojarzeni ze skandynawskim wzornictwem, dlatego głównie kooperujemy z najlepszymi skandynawskimi projektantami. Ostatnią osobą, z którą współpracowaliśmy jest Hanna Werning – szwedzka designerka, która dla Elfy stworzyła mnóstwo rozwiązań związanych z drzwiami. Są one piękne, bardzo funkcjonalne i nowoczesne, zaprojektowane specjalnie na potrzeby naszej firmy. Dążymy do tego, abyśmy byli rozpoznawalni również w świecie designu.

Jak często Elfa wprowadza na rynek nowości?

Dzieje się to regularnie, mniej więcej co pół roku. Ostatnio premierowo prezentowaliśmy system Sparring+, będący naszą odpowiedzią na zapotrzebowanie dotyczące przestrzeni biurowej i związanej z miejscem pracy.

Czym teraz Elfa chce się pochwalić?

Chcemy się pochwalić nowymi drzwiami przesuwnymi zaprojektowanymi właśnie przez Hannę Werning, które wchodzą do naszej oferty. Są one nowością zarówno designerską, jak i technologiczną. Jest to rozwiązanie dające wiele możliwości dobrej i nowoczesnej aranżacji wnętrz.