REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Tak Soho Factory wpisuje się w klimat starej Pragi

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 02 sie 2017 09:02

Soho Factory to ponad 8 hektarów w postindustrialnej przestrzeni przy ul. Mińskiej 25, która jest przywracana Warszawie w ramach rewitalizacji i nowych projektów inspirowanych klimatem starej Pragi. O projekcie opowiada specjalnie dla nas, Marcin Mostafa, założyciel i współwłaściciel pracowni architektonicznej WWAA.

REKLAMA

 

 - Działania rewitalizacyjne, które odbywają się w obrębie działki Soho Factory promieniują na wszystko, co się dzieje dookoła Kamionka. Ta dbałość o architekturę, którą chcemy tutaj zapewnić – mamy nadzieję, że pozytywnie wpłynie na działania inwestycyjne w okolicy – podkreśla Marcin Mostafa.

Odwołanie się do handlowego, kulturalnego oraz industrialnego dziedzictwa dzielnicy pozostaje głównym punktem odniesienia dla wszystkich planowanych inwestycji.

- Tzw. strefa dziedzictwa w Soho Factory, to są budynki, które mają swoją historię przemysłową, są swoistym centrum, a jednocześnie zmienią funkcję – staną się budynkami usługowymi. Chcemy jednak, aby miały charakter centrum lokalnego, aby były dostępne nie tylko dla mieszkańców Soho Factory, ale też dla całej dzielnicy – nadmienia architekt.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie