REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Trend "zero waste" zainspiruje architektów do projektowania biur?

  • Autor: propertynews.pl
  • 13 cze 2018 09:32

Dziś wiele branż czerpie od siebie nawzajem inspiracje albo przenika się - uważa Dominika Zielińska, która razem z Boguszem Parzyszkiem zarządza Workplace Solutions. - Dlatego myśląc o najnowszych trendach, z jakimi mamy dziś do czynienia na rynku projektowania przestrzeni pracy, należy sięgnąć do trendów, które możemy zaobserwować w innych branżach.

REKLAMA

 Jako przykład przenikania różnych dziedzin życia czy procesów, ekspertka Workplace Solutions podaje trend "zero waste", zgodnie z którym człowiek stara się generować jak najmniej odpadów i wykorzystywać je ponownie, a tym samym nie zanieczyszczać środowiska.

- Jestem bardzo ciekawa, kiedy ten trend wejdzie do biur i stanie się inspiracją dla projektantów przestrzeni do pracy - mówi Dominika Zielińska, szefowa działu architektury i partner zarządzający Workplace Solutions.

Jej zdaniem, wpływ wzorców modnych wśród różnych społeczności na kształtowanie otoczenia jest wręcz nieunikniony. Pytanie, czy i w jakim zakresie "zero waste" może przeniknąć do wnętrz biurowców, czy innych nieruchomości komercyjnych na razie pozostaje bez odpowiedzi, ale widać już "pierwsze jaskółki" zmian.  W krajach Europy Zachodniej działają już m.in. biura coworkingowe zlokalizowane, np. w dawnej szkole, gdzie zachowano stare biurka i inne elementy umeblowania. "Zero waste" pojawia się również w gastronomii.

- Eventowe menu, na które składają się posiłki sporządzone wyłącznie z produktów przeterminowanych była dwa lata temu swego rodzaju ciekawostką, a dziś w Warszawie otwierają się restauracje hołdujące filozofii "zero waste" - mówi Dominika Zielińska. - Jestem bardzo ciekawa, kiedy w przestrzeni pracy przestaniemy wyrzucać stare meble i zaczniemy przetwarzać zużyte materiały, a nurt "zero waste" uzupełni popularny i dobry dla ludzi "biophilic design" (projektowanie w zgodzie z naturą - przyp. red.).

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie