×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Trzy lata od podpisania umowy na budowę Fabryki Wody. Jak wygląda realizacja szczecińskiego aquaparku

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 30 paź 2022 15:08
  • Aktualizacja: 30 paź 2022 15:12
Trzy lata od podpisania umowy na budowę Fabryki Wody. Jak wygląda realizacja szczecińskiego aquaparku
11 października 2019 r. miasto Szczecin podpisało umowę z firmą Alstal Grupa Budowlana na wybudowanie Fabryki Wody. Ta ogromna inwestycja realizowana jest w ścisłym centrum miasta, a jej wartość opiewa na kwotę ponad 350 milionów złotych. Inwestycja zmierza ku końcowi, fot. mat. prasowe

W październiku br. minęły trzy lata od podpisania umowy na budowę ogromnego kompleksu basenowo-edukacyjnego Fabryka Wody w Szczecinie. O postępach pracy opowiedział nam Dominik Słowek, kierownik budowy z firmy Alstal Grupa Budowlana.

REKLAMA

11 października 2019 r. miasto Szczecin podpisało umowę z firmą Alstal Grupa Budowlana na wybudowanie Fabryki Wody. Ta ogromna inwestycja realizowana jest w ścisłym centrum miasta, a jej wartość opiewa na kwotę ponad 350 milionów złotych. Inwestycja zmierza ku końcowi. Co obecnie dzieje się na placu budowy?

Dominik Słowek: Obecnie na budowie Fabryki Wody w budynku basenowym trwają prace wykończeniowe w postaci montażu sufitów podwieszanych oraz układania płytek ceramicznych w łazienkach, toaletach i na plażach basenowych. Realizowane są także prace związane ze szpachlowaniem i malowaniem ścian oraz sufitów. Dodatkowo montujemy balustrady, windy panoramiczne oraz zjeżdżalnie wewnętrzne i zewnętrzne. Na końcowym etapie jest również wykonywanie saun i łaźni.

Cały teren Fabryki Wody to aż pięć hektarów. Powierzchnia użytkowa wyniesie ponad 17 tys. mkw., a kubatura 177 tys. m3. Co znajdzie się w nowoczesnym trzykondygnacyjnym budynku aquaparku?

Powstanie tam 17 basenów i 11 zjeżdżalni o łącznej długości pół kilometra, a także jedna z największych w Polsce strefa saun, których przewidziano aż 16. Nasze prace polegają m.in. na wykonaniu niecek basenowych wewnętrznych i zewnętrznych. Ekipy budowlane realizują prace instalacyjne związane z wykonaniem i uruchomieniem wentylacji, instalacji CO oraz wodno-kanalizacyjnej i instalacji TWB (technologii wody basenowej). Intensywnie pracują również elektrycy, którzy montują oświetlenia i cały osprzęt elektryczny. Jednocześnie wykonywane są instalacje słaboprądowe

Druga część kompleksu Fabryki Wody to budynek Edukatorium, gdzie znajdą się wystawy poświęcone wodzie, jej znaczeniu, roli i wpływie na nasze życie i cywilizację. Przez środek obiektu przepływać będzie rzeka, tworząca wodną kaskadę, a oba budynki zostaną połączone łącznikiem. Jakie tam prowadzicie obecnie prace?

W budynku B, czyli Edukatorium, zakończono montaż ściany wspinaczkowej oraz uruchomiono kręgielnię. Trwają prace malarskie oraz rozpoczęto prace porządkowe. Na zewnątrz budynków trwają prace drogowe w postaci układania kostki brukowej, montażu krawężników i oporników.

Dodam,  że ofertę sportową Fabryki Wody uzupełni strefa z kręgielnią, stołami bilardowymi, ścianką wspinaczkową, siłownią oraz kortami do squasha. Na terenie obiektu zlokalizowane zostanie także lodowisko i amfiteatr.

Zakończyliśmy już budowę kaskady wodnej, a aktualnie skupiamy się na wykonaniu toru lodowego i lodowiska. Jednocześnie rozpoczęły się prace związane z wykonaniem terenów zielonych, a także budowy fontanny i rzeki południowej.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie