×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Uzgodnienia konserwatorskie wyzwaniem dla rewitalizacji

  • Autor: propertynews.pl
  • 26 wrz 2018 14:54
Uzgodnienia konserwatorskie wyzwaniem dla rewitalizacji
fot. PTWP

Z jakimi wyzwaniami natury prawnej muszą się liczyć inwestorzy lokujący kapitał w rewitalizowanych nieruchomościach? O tym mówi Tomasz Ludwik Krawczyk, partner GKR Legal.

REKLAMA

- Projekty poddane rewitalizacji często zlokalizowane są w centrach miast, stąd przeszkodą administracyjną w realizacji inwestycji jest kwestia uzgodnień konserwatorskich - mówi Tomasz Ludwik Krawczyk.

Problem wynika z rosnącej liczby postępowań, wynikającej z kolei z wprowadzenia ewidencji zabytków (drugiej - oprócz rejestru - w której zapisuje się nieruchomości zabytkowe). - Liczba obiektów w ewidencji zabytków rośnie, a przez to rośnie liczba postępowań, w których obligatoryjna jest konsultacja ze strony konserwatora - wyjaśnia partner GKR Legal.

Przeciążenie urzędów konserwatorskich liczbą spraw to kolejny problem, z którym muszą pośrednio mierzyć się inwestorzy. - Ze względu na braki kadrowe, organy konserwatorskie wycofują się z prób uzgodnienia z inwestorem, jakiego rodzaju zmiany są wymagane, by uzyskać pozytywną decyzję - mówi Tomasz Ludwik Krawczyk.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie